Wartościowe bajki

W Multibajkach® kreowany jest świat dobrych wartości, w którym ważna jest wzajemna pomoc, życzliwość, uważność na siebie i na innych, szacunek, szczerość, pozytywne nastawienie oraz umiejętność współpracy.

Izabela Czaja-Antoszek psycholog dziecięcy/arteterapeuta/pedagog

Budujemy relacje

Wzajemne relacje są wzmacniane podczas wspólnego oglądania bajki na ścianie i jednoczesnego czytania tekstu przez rodzica. Multibajki® tworzą warunki do zacieśniania więzi, wspierają proces wychowawczy i wzajemne porozumienie między dzieckiem a bliskimi osobami.

Izabela Czaja-Antoszek psycholog dziecięcy/arteterapeuta/pedagog

Psycholog dziecięcy o Multibajkach®

icon_wyobraznia

Stymulują kilka zmysłów jednocześnie

Multibajki® wyświetlane na projektorze to innowacyjny pomysł wpływający na rozwój dziecka. Oddziałują na kilka obszarów rozwoju jednocześnie, nie powodując chaosu w psychice najmłodszych. W tym samym momencie stymulują kilka zmysłów. Tempo tej stymulacji jest dopasowane do dopiero rozwijającego się mózgu małego dziecka. To doskonała alternatywa dla szybkich, nadmiernie bodźcujących i obciążających poznawczo mózg wielu współczesnych filmików i bajek dla dzieci.

icon_uczucia

Wartościowe bajki

W Multibajkach® poruszane są tematy bliskie dziecku, z którymi spotyka się w otaczającym je świecie, dzięki czemu stymulowane jest w wielu obszarach: poznawczym, społecznym i emocjonalnym. W Multibajkach® kreowany jest świat dobrych wartości, w którym ważna jest wzajemna pomoc, życzliwość, uważność na siebie i na innych, szacunek, szczerość, pozytywne nastawienie oraz umiejętność współpracy.

Dodatkowym atutem Multibajek® jest oprawa graficzna, która oddaje potrzebę zrównoważonego rozwoju estetycznego dziecka. Pięknie komponujące się kolory, artystyczny styl, delikatne kontury postaci, a także wypełnienie całego tła prezentowanego slajdu stanowią spójny obraz zabierający dziecko w niezwykłą przygodę z bohaterami opowieści.

icon_relacje

Kształtowanie relacji rodzinnych

Multibajki® to doskonały pomysł na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Prezentowane w nich historie w innowacyjny sposób łączą pokolenia. Multibajki® wyświetlane na ścianie nawiązują do wspomnień z dzieciństwa rodziców, którzy wyświetlali bajki na projektorze kliszowym. YellowWall® wykorzystuje sprawdzoną ideę, dostarczając przy tym wysokowartościowe treści bajek w nowej technologii. Wzajemne relacje są wzmacniane podczas wspólnego oglądania bajki na ścianie i jednoczesnego czytania tekstu przez rodzica. Wyświetlanie obrazów na ścianie za pomocą projektora pomaga nawiązać współpracę rodzica z dzieckiem w zakresie przygotowania otoczenia do oglądania bajek, tj. ustawienia projektora, zapewnienia ciemnego otoczenia i realizacji różnych kreatywnych pomysłów dzieci. Multibajki® tworzą warunki do zacieśniania więzi, wspierają proces wychowawczy i wzajemne porozumienie między dzieckiem a bliskimi osobami.

Izabela Czaja-Antoszek

Psycholog dziecięcy (absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego), pedagog, arteterapeuta, animator dramy i technik teatralnych, instruktor metod rozwoju ruchowego dziecka. Prowadzi Pracownię Psychologiczną Razem. Założycielka grupy edukacyjnej Ideownia.

Ważne chwile z YellowWall®

YellowWall® rośnie z dzieckiem za sprawą Multibajek®, które są przeznaczone dla szerokiej grupy wiekowej. Przekazane wartości zostaną z dziećmi na długo, jak i sam projektor, który wykorzystają na wiele kreatywnych sposobów.

Bajki, które uczą, bawią i pobudzają wyobraźnie

W Multibajkach® w wersji bez lektora słowo zostaje zastąpione obrazem, a odpowiednio dobrane tło muzyczne przejmuje funkcję narratora. Przeprowadza dziecko w sposób zrozumiały, delikatnie sugerując akcję od początku do końca, dając jednocześnie przestrzeń dla dziecięcej wyobraźni.

Małgorzata Gołębiowska-Dyrek pedagog, muzykoterapeuta

Muzykoterapeuta o Multibajkach®

icon-nuta@3x

Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa w szczególny sposób na rozwój dzieci. W Multibajkach® obraz i dźwięk wzajemnie się dopełniają. Synchronizacja efektów muzycznych i wizualnych pogłębia wrażenia estetyczne dziecka.

Multibajki® pod względem muzycznym są pełne ekspresji, dynamizmu, epatują właściwymi w danym momencie nastrojami, często są zabawne i figlarne. Tak samo jak muzyka, którą w początkowym stadium rozwoju powinny słuchać małe dzieci.

icon-czytanie@3x

O stopniu atrakcyjności słuchanego tekstu Multibajki® decydują zdolności aktorskie lektorów oraz spontaniczność i energiczność ich wypowiedzi. Odpowiednio skomponowana muzyka, delikatne instrumentarium i nienarzucające się odgłosy łączą się z obrazem wyświetlanym na ścianie. Wszystko to daje dzieciom rozrywkę na wysokim poziomie edukacyjnym.

Multibajki® w wersji bez lektora równie dobrze przemawiają do dziecięcej wyobraźni. W tym przypadku słowo zostaje zastąpione obrazem, a odpowiednio dobrane tło muzyczne przejmuje funkcję narratora. Taka wersja Multibajki® przeprowadza słuchacza w sposób zrozumiały, delikatnie sugerując akcję od początku do końca, dając jednocześnie przestrzeń dla dziecięcej wyobraźni.

Małgorzata Gołębiowska-Dyrek

pedagog, muzykoterapeuta, instruktor zajęć z zakresu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Metody Batii Strauss, Sensoplastyki oraz Logorytmiki.

[instagram-feed nummobile=2]

Nowość! Multibajka - Grześ Pracochomik.

X
Poinformujemy Cię o premierze! Pracujemy nad tym, by produkt był dostępny jak najszybciej. Pozostaw swój e-mail, a będziesz pierwszą osobą, która dowie się o premierze!