FAQ

Każda Multibajka zawiera minimum trzy pliki do pobrania. Np. 

  • „Lesny tort – lektor.mp4″
  • „Lesny tort – czytaj.mp4″
  • „Leśny tort – ebook.pdf”
  • „Leśny tort – sylaby.mp4″

Pobieramy każdy z tych plików, ponieważ każdy plik to oddzielna wersja tej samej multibajki.

Lektor – wersja multibajki™ z lektorem i ze ścieżką dźwiękową.

Czytaj – wersja bez lektora, ale ze ścieżką dźwiękową. Dopełnieniem
tej wersji jest tekst multibajki™ do czytania dziecku przez
dorosłych. Na początku każdej multibajki™ , która w nazwie pliku zawiera słowo „czytaj” wyświetlony link do pobrania tekstu. Dorosły wciela się w
lektora czytając bajkę np. z telefonu, podczas gdy dziecko ogląda
projekcję na ścianie. Czytanie na telefonie jest najwygodniejszym sposobem czytania przez rodzica, jednak przy zakupie dostarczany jest też PDF z tekstem.

Ebook – jest to plik PDF z tekstem multibajki do czytania przez dorosłych. Można czytać z pliku PDF lub bezpośrednio pobrać tekst do czytania z linka – specjalny link jest wyświetlony na początku każdej multibajki w wersji „czytaj”.

Sylaby – wersja przeznaczona dla dzieci potrafiących czytać metodą sylabową. Przedstawiona jest skrócona wersja historii napisana z użyciem łatwiejszych wyrazów. Tekst podzielony jest na sylaby. Brak efektów dźwiękowych. Optymalne tempo czytania to 12 wyrazów na minutę lub szybciej.

Oczywiście. Wszystkie multibajki zmieszczą się na pendrive dołączonym do zestawu. Pobierz wszystkie pliki zakupionych multibajek na komputer. Wyjmij pendrive z projektora i włóż do komputera. Na pendrive znajdziesz 4 katalogi: Czytaj, Lektor, Ebook i Sylaby. Przenieś pliki multibajek do odpowiednich katalogów tak jak poniżej:

  • Plik „Leśny tort – czytaj.mp4″ do katalogu Czytaj,
  • Plik „Leśny tort – lektor.mp4″ do katalogu Lektor,
  • Plik „Leśny tort – ebook.pdf” do katalogu Ebook,
  • Plik „Leśny tort – sylaby.pdf” do katalogu Sylaby.

Każdy link do pobrania jest ważny przez określony czas. Czas ten jest widoczny w mailu z potwierdzeniem zamówienia. Oczywiście jeśli z różnych przyczyn nie zdążono pobrać bajki w ciągu tego czasu to oczywiście pomożemy. Prosimy o kontakt pod kontakt@yellowwall.pl z podaniem numeru zamówienia.

Idea multibajek powstała jako odpowiedź na bajki, które zbyt mocno bodźcują mózg małego dziecka. Kolejnym etapem było umożliwienie projekcji multibajek na ścianie, tak by dziecko miało dostarczone inne wartości, niż przy standardowym oglądaniu treści na tablecie czy komputerze. Choć technicznie nie ma przeciwskazań do odtwarzania multibajek na komputerze, to pełnowartościowym produktem, który daje pełne spektrum możliwości i oddziaływania na dzieci jest projekcja multibajek na ścianie. Poznaj opinie psychologa i muzykoterapeuty.

Wersja sylabizowana zakłada, że dziecko już w pewnym stopniu umie czytać metodą sylabową. Wersja historii jest napisana na nowo, jest krótsza niż wersja do czytania przez dorosłych. Jest też napisana z użyciem prostszych wyrazów. Dostosowana jest do średniej prędkości czytania ok. 5 wyrazów na minutę. Gdyby prędkość była zbyt szybka, wystarczy wcisnąć przycisk pauzy, by dać dziecku tyle czasu ile faktycznie potrzebuje. 

Projekcja bajki na ścianie przez emitowane światło tworzy wspaniały klimat do wieczornej projekcji i sprzyja wyciszeniu dziecka, w konsekwencji ułatwiając jego zasypianie. Nie ma potrzeby więc doświetlania pomieszczenia innym źródłem światła. Światło projektora nie jest tak mocne jest projektorów biurowych czy projektorów do kina domowego. Obraz będzie nadal widoczny na ścianie nawet jeśli w pokoju będzie panował półmrok.

Projekcja bajki na ścianie wiąże się z pewnymi czynnościami, które dzieci pokochają. To od nich i od rodziców zależy jak przygotują się do projekcji. Czy zasłonicie okno, czy zbudujecie namiot, to od Waszej fantazji będzie zależało jak osiągnięcie półmrok podczas dnia. W pełnym oświetleniu obraz nie będzie tak atrakcyjny jak w ciemniejszych warunkach.

Wraz z projektorem w komplecie znajdują się 4 multibajki (jedna bajka do pobrania z platformy Yellow Wall). Pliki multibajek znajdują się na pendrive zabezpieczonym plombą. Możesz przetestować projektor, jednak jeśli otworzysz pendrive zrywając plombę, utracisz prawo do zwrotu całego zestawu startowego. Jeśli chcesz zobaczyć czy odpowiada Ci forma multibajek zachęcamy do sprawdzenia naszego demo.

Zarówno multibajka zakupiona w wersji do pobrania, jak i multibajka znajdująca się na zabezpieczonym nośniku pendrive w zestawie startowym, są produktami cyfrowymi, które są wyłączone z prawa konsumenta do zwrotu. 

Zadaj pytanie

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie napisz: kontakt@yellowwall.pl

YellowWall prosi o zgodzę na używanie ciasteczek. Dzięki temu będzie wiedział, które bajki cieszą się największą popularnością i zbada ilość wyświetleń tej strony. Dasz mu trochę radości i pozwolisz na użycie ciasteczek?
Poinformujemy Cię o premierze! Pracujemy nad tym, by produkt był dostępny jak najszybciej. Pozostaw swój e-mail, a będziesz pierwszą osobą, która dowie się o premierze!